Motto školy:

„ Děti a hodiny nemůžeme pořád natahovat - musíme je taky někdy nechat běžet.“

Jean Paul, Johann Paul Friedrich Richter

O škole

Mateřská škola Líbeznice je umístěna v klidné části obce, v těsné blízkosti základní školy a velmi dobré autobusové dostupnosti.

Mateřská škola je od 1.1. 2002 samostatným právním subjektem. K původní budově „Jeřabinka“ byla v roce 2011 postavena nová budova „Bezinka“. Obě budovy postupně procházely úpravami se záměrem o dosažení, co nejvyšší kapacity. V současné době, tak celková kapacita mateřské školy je 128 dětí. Původní budova disponuje třemi třídami (červená, žlutá, zelená), v nové budově jsou třídy dvě (oranžová, modrá) a zázemí pro vedení školky.

Obě budovy mají k dispozici zahrady osázené zelení se standartním vybavením pískovišť a prolézaček. Zahrada budovy „Jeřabinka“ prošla na jaře roku 2016 rozsáhlou rekonstrukcí. Výsledkem proměny je hravá a inspirativní, přírodě blízká zahrada s bohatou mírou biodeverzity, která nabízí členitá zákoutí pro různé typy aktivit a řadu originálních herních prvků pro děti předškolního věku. Pro poskytnutí širších možností při učení v přírodě, je přeměna současné volnočasové a realizace živé zahrady nutností. Poměrně rozlehlá zahrada má vhodnou dispozici díky budově školky, která ji člení do několika samostatných zón.

Mateřská škola je dostatečně vybavena hračkami, didaktickými pomůckami a učebními pomůckami dle specializace jednotlivých tříd.

Součástí mateřské školy není školní vývařovna. Dodavatel stravy je Základní škola Brandýs nad Labem.